Your Cart
Number of products: 0
TOTAL COSTS:
€ 0.00 0.00PLN
LOGIN
Login
Pass

 

back to category: Records


Artist:

GRZEGORZ KAPOŁKA TRIO

Title:

5th Avenue Blues

Index: CD01SGiB
Publisher: METAL MIND PRODUCTIONS
Release date: 2017-05-26
Price: € 14.28
49.99PLN

Add to cart:

 

Najnowszy album znakomitego śląskiego gitarzysty Grzegorza Kapołki. „5th Avenue Blues” zawiera 10 autorskich kompozycji.

Płyta została nagrana w sprawdzonym składzie, liderowi towarzyszyli jego muzyczni (i nie tylko) przyjaciele: basista Darek Ziółek oraz perkusista Irek Głyk. Muzycy pracowali w studiu MAQ Records w Wojkowicach, pod okiem realizatora Michała Kuczery.

Dlaczego właśnie słynna nowojorska 5th Avenue posłużyła za tytuł wydawnictwa? - Mieszkałem swego czasu na Manhattanie, niedaleko Piątej Alei, spacerowałem nią. A ponieważ to piąta płyta bluesowa tria, więc tak mi się akurat skojarzyło. Piąta Aleja jest niezwykłym miejscem. Trochę inny świat i mam nadzieję, że ta płyta również nie jest czymś zwyczajnym, oczywistym... W sztuce Artysta powinien szukać tego co znaleźć można na Piątej Alei: magii, niezwykłości i ducha niewiadomej. A to miejsce takie właśnie jest – mówi lider tria.
Płytę promuje utwór „Na zawsze”, w którym gościnnie zaśpiewał Maciej Lipina – znany z roli Ryśka Riedla w spektaklu „Skazany na bluesa” oraz zespołu Ścigani. Do singla nakręcono również klip, w którym za plan zdjęciowy posłużyła katowicka dzielnica Nikiszowiec.
Drugim gościem specjalnym na płycie jest Irek Dudek. Znakomity śląski bluesman dodał partie harmonijki ustnej w kompozycji „Jungle Blues”.

- Zależało mi na tym, żeby płyta, chociaż studyjna, miała jednak w sobie wiele z klimatu koncertów. Nie chciałem więc zbyt dużo poprawiać, kombinować, bo wtedy ta spontaniczność mogłaby gdzieś ulecieć – podkreśla Grzegorz Kapołka.

1. Blues March
2. E tu, Bruto, contra me?
3. Blue Heaven
4 .Sombrero
5. Na zawsze
6. Glisso Bluesso
7. 5th Avenue Blues
8. Jungle Blues
9. Slowly , baby slowly
10. Silesian Love
 

Metal Mind Productions
ul. Czajek 31
40-534 Katowice

tel. :+48 32 253-71-82
tel. : +48 32 209-15-35
email :